Pegasus nedir ve nasıl çalışır?

 “Pegasus, casus yazılım özelliklerine sahip bir uzaktan erişim aracıdır (RAT). Android varyantları, WhatsApp, Facebook ve Viber gibi popüler mesajlaşma programlarının yanı sıra e-posta istemcileri ve tarayıcılardan veri alma yeteneğine sahiptir. Casus yazılım, telefonun mikrofonu ve kamerası aracılığıyla uzaktan gözetimin yanı sıra ekran görüntüleri alma ve kullanıcının girişlerini kaydetme özelliğine sahiptir. 2016'dan beri, çoğu 2019'da olmak üzere, Pegasus casus yazılımlarının Android telefonları ihlal etme girişimlerini takip ettik ve engelledik."


Aşağıda geçen yılki olayların bir özeti verilmiştir. Tam liste için yukarıdaki indirme bağlantısını tıklayın.

Mayıs 2021. Dünyanın en büyük et işleme şirketi olan Brezilya merkezli JBS, bir fidye yazılımı saldırısının kurbanı oldu. Saldırı ABD, Kanada ve Avustralya'daki tesisleri kapattı. Saldırı, Rusça konuşan siber suç grubu REvil'e atfedildi.

Mayıs 2021. 24 Mayıs'ta bilgisayar korsanları Fujitsu'nun sistemlerine erişim sağladı ve b

Birisi  veya bir hesap  yada site nasıl hacklenir?

Büyük bir şirketi hacklersem ünlü olmaz mıyım?

Parolamı kaybettim ve e-postamı, yönlendiricimi veya bilgisayarımı hacklemem gerekiyor

Birini hacklemem gerekiyor çünkü beni hacklediler veya dolandırdılar

Beni Aldatıp aldatmadığını yapıp öğrenmek için eşimin sevgilimin bilgisayarını hacklemem gerekiyor

Erişemediğim bir şeye erişmek için bir bilgisayarı hacklemem gerekiyorKripto para birimi olarak bilinen yeni dijital para mekanizmalarını kullanmaya başladığınızda, bu işlemlerin riskli olduğunu kısa sürede fark edersiniz. Hayır, piyasanın oynaklığından söz etmiyoruz. Dolandırıcılık girişimleri ile çevrimiçi ortamın her köşesinde karşılaşılmaktadır ve kripto para birimi borsaları da bundan payını almaktadır. Farklı yeni kurulan şirketlere ve borsa platformlarına yatırım yapmayı düşünürken, kripto para birimi yatırımlarınızı kaybetme olasılıklarının bilincinde olun.

Uzmanlar, dijital kripto para birimi şirketlerini ve yeni kurulan şirketleri araştırırken bu şirketlerin blok zinciri desteğine sahip olduğunun, yani ayrıntılı işlem verilerini takip ettiğinin onaylanmasını önermektedir. Ayrıca bu şirketlerin gerçek sorunları çözen sağlam iş planlarına sahip olup olmadığını da kontrol edin. Şirketler dijital para birimi likiditesi ve ICO kurallarını belirtmelidir. Şirketin arkasında gerçek kişiler olmalıdır. Araştırdığınız yeni kurulan şirket bu özelliklerden bazılarına sahip değilse kararınızı daha da dikkatli değerlendirin.

Burada, en yaygın olarak görülen dolandırıcılık girişimleri ve heyecan verici kripto para birimi devrine adım atarken mağdur olmanızı önlemeye yönelik yöntemler özetlenmiştir.


Bitcoin ile ne olacağını kimse bilmiyor. Ne şüpheciler, ne inananlar, ne de Satoshi Nakamoto. Kristal küre yok. Kriptodaki en keskin beyinlerin çoğu bu belirsizliği benimsiyor ve genel olarak bilmediğimiz konusunda hemfikir Ve belki de cazibenin bir parçası budur. Lightning Labs'ın başkanı olarak Bitcoin ağının geleceğini tam anlamıyla inşa etmeye çalışan Elizabeth Stark, "Bundan 10 yıl sonraki en büyük kullanım durumlarının çoğu bugün bize çılgınca gelen şeyler olacak" diyor. "Sanki herkesin düzenleyebileceği bir ansiklopedinin Wikipedia öncesi dönemdeki insanlara çılgınca gelmesi gibi."


 
10 Ocak 2017 tarihli resmi Gazete yayımlanarak yürürlüğe giren 6769 Sayılı Sınai Mülkiyet Kanunun 30. Maddesinde öngörülen marka hakkı ihlali fiilleri ve bu fiillere verilecek olan cezalar aşağıdaki gibidir.

 

Madde 30 -  Başkasına ait marka hakkına iktibas veya iltibas suretiyle tecavüz ederek mal üreten veya hizmet sunan, satışa arz eden veya satan, ithal ya da ihraç eden, ticari amaçla satın alan, bulunduran, nakleden veya depolayan kişi bir yıldan üç yıla kadar hapis ve yirmi bin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılır.


(2) Marka koruması olduğunu belirten işareti mal veya ambalaj üzerinden yetkisi olmadan kaldıran kişi, bir yıldan üç yıla kadar hapis ve beş bin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılır.
 

(3) Yetkisi olmadığı hâlde başkasına ait marka hakkı üzerinde devretmek, lisans veya rehin vermek suretiyle tasarrufta bulunan kişi iki yıldan dört yıla kadar hapis ve beş bin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılır.


(4) Bu maddede yer alan suçların bir tüzel kişinin faaliyeti çerçevesinde işlenmesi hâlinde ayrıca bunlara özgü güvenlik tedbirlerine hükmolunur.
AYYILDIZ RESMİ MARKASI VE ŞİRKETİ OLARAK DOLANDIRCILAR VE ADIMIZI KULLANLAR HAKKINDA DUYURU !
Yıllardır üyelerimiz başta olmak üzere tüm kamu oyunu defalarca uyarmaktayız.

Ayyıldız Tim Ailesi. Şu bilinmelidir’ki Ayyıldız tim Yönetim kadrosundan Türkiye'de kimse mevcut değildir. Tüm Generallerimiz Yurt dışında yaşamaktadırlar. Rütbelilerimiz özellikle yurt dışından seçilmekteler. Bunları defalarca açıklamamıza rağmen hala sizleri kandırma peşinde olan ve Ayyıldız tim de rütbeli yetkili yöneticiyim diyen insanlara inanmaktasınız. Maalesef bu konuda bir çok şikayet almaktayız.
Yıllardır üyelerimiz başta olmak üzere tüm kamu oyunu defalarca uyarmaktayız.

Ayyıldız Tim Ailesi. Şu bilinmelidir’ki Ayyıldız tim Yönetim kadrosundan Türkiye'de kimse mevcut değildir. Tüm Generallerimiz Yurt dışında yaşamaktadırlar. Rütbelilerimiz özellikle yurt dışından seçilmekteler. Bunları defalarca açıklamamıza rağmen hala sizleri kandırma peşinde olan ve Ayyıldız tim de rütbeli yetkili yöneticiyim diyen insanlara inanmaktasınız. Maalesef bu konuda bir çok şikayet almaktayız.

Anket

Sitemizi değerlendirin

Diğer anketler...