AYYILDIZ TİM
IP adresinizi nasıl gizlersiniz?
IP adresinizi nasıl gizlersiniz?

IP adresinizi nasıl gizlersiniz? IP adresinizi gizlemek isteyebileceğiniz neden İnternet’te anonim kalmak istiyorsanız ziyaret ettiğiniz sitelerin sizi izleyemeyeceği şekilde. IP adreslerini

IP adresinizi nasıl gizlersiniz?

IP adresinizi nasıl gizlersiniz?

IP adresinizi gizlemek isteyebileceğiniz neden , İnternet’te anonim kalmak istiyorsanız , ziyaret ettiğiniz sitelerin sizi izleyemeyeceği şekilde. IP adreslerini istemeyen kanun uygulayıcı memurlar veya dedektifler, yaptıkları işte ziyaret ettikleri web sitelerinin günlüğüne ayrılırlar ve hassas bilgileri topladıkça izlerini kapatmaları gereken kişilerin örnekleridir. Bir proxy sunucusunun kullanılması en sık görülen seçeneklerle bir dizi seçeneğiniz vardır. Bir proxy sunucusuyla bağlandığınızda ve başka bir sunucuda bir kaynak bulunduğunda, proxy diğer sunucuyla bağlanır veya önbellekten ne istediğinizi getirir. Bazı proxy sunucuları IP adresinizi geçmez, ancak bazı istekleri vardır. Bazı hizmetler için ücret ve bazı yok.

IP adresiniz boyunca şeffaf bir proxy geçer, bu nedenle kimliğinizi gizlemek için çok iyi bir iş yapmaz. Anonim bir proxy, IP adresinizi geçmez, ancak diğer sunucuya bağlanırken kendisini proxy sunucusu olarak tanımlar, çarpık bir proxy ise yanlış bir IP adresi sağlar. Yüksek anonimlik proxy’si IP adresinizi geçmez ve kendisini bir proxy sunucusu olarak tanımlamaz.

Bilgisayarınıza proxy sunucu yazılımı yüklerseniz, tek seferlik bir ücret ödersiniz ya da aylık abonelik ücreti ödersiniz, ancak bunun yukarıdaki tarayıcı ile yapılandırılmış proxy sunucularından daha hızlı çalıştığını göreceksiniz. Son olarak, VPN (sanal özel ağlar) verilerinizi ve kimliğinizi Internet üzerinden korur. Yalnızca belirli bir ülkede yaşayan ve yalnızca ülkenizdeki Web sitelerine erişmek istiyorsanız veya bir ülkedeyseniz Web sitelerine erişmek istiyorsanız, yalnızca belirli bir ülkede yaşayanlar için uygun olan Web sitelerine ulaşmak isteyen kişiler tarafından kullanılırlar. Çin, İran veya Kuzey Kore gibi yüksek düzeyde sansüre sahip.
Bu Başlıklarıda İnceleyin
46055