AYYILDIZ TİM
TÜRKİYEDE İLK Ters Telefon Arama Nasıl Çalışır? MAKALESİ
TÜRKİYEDE İLK Ters Telefon Arama Nasıl Çalışır? MAKALESİ

Eğer Arayan Kimliği üzerinde bir telefon numarasına bakmış ve kimin numarası olduğunu merak ettiyseniz, ters telefon araması sizin için. Kişinin adını ve adresini Web’de bulunan ücretsiz ters telefon

TÜRKİYEDE İLK Ters Telefon Arama Nasıl Çalışır? MAKALESİ

Eğer Arayan Kimliği üzerinde bir telefon numarasına bakmış ve kimin numarası olduğunu merak ettiyseniz, ters telefon araması sizin için. Kişinin adını ve adresini Web’de bulunan ücretsiz ters telefon araması veya ters telefon rehberleri kullanarak öğrenebilirsiniz.

Ters telefon numaraları ile çalışırken sabit hat numaraları için daha ucuz ve daha kolay, ayrıca ters cep telefonu araması ile cep telefonu numaraları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Birkaç olası senaryoyu düşünün:

Telefonunuzda Arayan Kimliği’ni kontrol ettiğinizde, 212-011-17-01 numaralı telefondan John Rogers’dan bir aramayı kaçırdığınızı göreceksiniz. Kim o ve 212 alan kodu nerede?
Masanızı temizliyorsunuz ve üzerinde taranan telefon numarası bulunan bir kâğıt buluyorsunuz - isim yok, sadece sayı. Telefondayken hızlıca yazdığını biliyorsun, ama kimin numarasını hatırlamıyorsun. Kaydet ve kişi listenize ekle, ya da sadece atmak?
Cep telefonunuz, tanımadığınız bir numaradan arama gösterir. Geri arayabilir misin, yoksa yanlış numara mı, yoksa satış mı?
Birincil doktorunuz sizi bir uzmana yönlendirir ve doktorun adını ve aranacak bir telefon numarasını verir. Yeni doktor nerede bulunur ve oraya nasıl ulaşırsınız?
Telefon faturanızda bilinmeyen bir numaraya birkaç çağrı görüyorsunuz. Çağrı yapmayı unuttun mu, yoksa yanlış mı?
Bunlar, ters telefon aramalarının size yardımcı olabileceği durumlardan sadece birkaçıdır. Ters telefon araması nasıl çalışır? Bu hizmetleri kullanmak için bir ücret var mı?

Ters telefon araması, bir işletme veya konut için sabit hat numarasıyla başlarsanız en iyi şekilde çalışır. İnternet’ten önce, telefon şirketleri ters telefon rehberleri yayınladılar, ya da beyaz sayfaları tersine çevirdi, belirli bir kasabaya ya da bölgeye gönderdiler ve onları polise, kütüphanelere ve diğerlerine sundular.

Bu kitaplar işletmeler ve konutları listeliyordu, ancak liste dışı, faks veya cep telefonu numaralarını içermiyordur. Hill-Donnelly’in Cross + Arama Ters Telefon Dizini, Las Vegas ve Vicinity , 2005 gibi bazı alanlarda kağıt ters dizinleri, Amazon.com ve eBay.com gibi çevrimiçi açık artırma sitelerinde hala satın alınabilir

İnternetin hızı ve rahatlığı kağıt dizinlerine bir son getirdi ve başka bir arama motoru işlevinin ters telefon numarası araması yaptı. Sabit numaraların ücretsiz ters telefon araması için birçok seçenek çevrimiçi olarak mevcuttur. İşte iki tane:

Google’ı veya başka bir arama motorunu kullanarak, arama alanına telefon numaralarını tire ile ayrılmış sayılarla yazın (örneğin, 212-555-1777). Enter tuşuna basın, sonuçları göreceksiniz. Google Telefon Defteri sonucu, telefon sahibinin adını, sokak adresini ve tam konumu gösteren bir harita bağlantısını gösterir. Bir arama motorunda, liste dışı sayılar için bir sonuç elde edebilirsiniz. Telefon defteri sonucunun altında, telefon numarasını içeren başka aramalar görürsünüz. Bunlar sizi bir kişi veya şirketin Web sitesi hakkında daha fazla bilgi yol açabilir.
Arama alanına "ters telefon araması" yazın. "Enter" tuşuna basın, ters telefon araması sağlayan sitelerin listelerini görürsünüz. Siteye gidin ve numarayı yazın. Bir arama motorunda olduğu gibi, genellikle kişinin adını, sokak adresini ve yol tarifleri için bir haritanın bağlantısına sahip olursunuz. "Daha fazla bilgi için" veya "gelişmiş arama" işlevini görebilirsiniz. Bunlar genellikle listelenmemiş ve cep telefonu numaralarını kişiye ve diğer kişisel bilgilere sağlayabilen ücretli işlevlerdir. Bu hizmetleri istiyorsanız, her arama için ayrı ayrı ödeme yapabilir veya sınırsız sayıda arama için yıllık ücret ödeyebilirsiniz.
Ücretsiz siteler arasında, en büyük üçü:

AnyWho.com - AT & T, AnyWho.com ve iş kolu olan YellowPages.com tarafından işletilen yerel telefon şirketlerinden bir bilgi bankasıyla çalışmaktadır. Listelenmemiş numaralar mevcut değil; uluslararası numaralar aranabilir. İsim, adres ve harita ile ücret karşılığında ek bilgi sağlar. AnyWho.com tahmini 3.3 milyon ABD aylık aylık ziyaretçi alır.
Addresses.com - Intelius’a ait olan Addresses.com , bir ücret karşılığında mevcut ek bilgileri içeren isim, adres ve harita sağlar. Her ay tahmini 11 milyon ABD aylık tekil ziyaretçi Addresses.com’u ziyaret ediyor. Türkiyede Bu şekilde bir site mevcut degil..
Ardından, cep telefonu numaraları için ters telefon araması yapabileceğinize bakalım.
Ters telefon arama siteleri - WhitePages.com, AnyWho.com ve Addresses.com gibi - sabit telefon numaraları için bol ve ücretsizdir. Ama ters telefon araması cep telefonu numaraları için ücretsiz gelmiyor. Aslında, telefonlar ters gittiğinde, ters telefon numarası aramasıyla ilgili tüm kavram değişmektedir.

Cep telefonu numaraları, sabit telefon numaraları gibi bölgesel telefon şirketlerinin birbirine bağlı bir sisteminden ziyade, bireysel cep telefonu şirketleri tarafından verilir. Bu, telefon numaralarını ve kullanıcı bilgilerini, aranabilir ve çevrimiçi bir veritabanına dönüşmek için daha zor hale getirir. Aynı zamanda, birçok cep telefonu kullanıcısı mahremiyetlerini hazine eder ve sadece herhangi birinin cep telefonlarına ulaşmasını istemez.

Bazı cep telefonu kullanıcıları sadece yalnız kalmak isterken, diğerleri - özellikle sabit telefondan vazgeçenler - ters telefon numarası araması veya çevrimiçi bir dizin aracılığıyla arkadaş ve kişiler bulmak isterler. Bu, telefonlarında tanıdık olmayan bir numara gördüğünde kimin aradığını bilmek isteyen diğer cep telefonu kullanıcıları için de geçerlidir.

Neyse ki, ücretsiz olsa da, ters cep telefonu numarası araması kolaydır. Geriye doğru arama yapmak için, Google’ın veya başka bir arama motorunun arama alanına "ters cep telefonu araması" yazın. Bu hizmeti veren Web sitelerinin listelerini göreceksiniz. Bir siteye gidin ve telefon numarasını girin. Telefonun adını ve adresini almak için, bir defaya mahsus olmak üzere, genellikle yaklaşık 15 ABD doları ya da sınırsız telefon aramalarını karşılamak için yıllık 40 ABD doları ya da daha fazla bir ücret ödemeniz istenecektir. Ücretler çok yüksek görünüyorsa, başka bir Web sitesine bakın. Saygın siteler, bilgi vermeyen aramalar için ücret talep etmez.

Ters cep telefonu numarası arama için büyük sağlayıcıdır Intelius Inc . Intelius, "Cep Telefonu Arayan Kimliği" hizmetini çağırır ve isimsiz ve isimsiz, VoIP (internet protokolü üzerinden ses) ve telefon kullanıcısı için iş numaralarını içerebilen her numara için kullanılabilir bilgiler sağlar.

Gelecekte cep telefonu numaralarını daha erişilebilir hale getirmek bazılarına mantıklı gelebilir, ancak başkaları tarafından gizliliğin istilası olarak görülüyor. 2008’in başlarında Intelius, ABD’deki yaklaşık yarısının 90 milyon cep telefonu numarasını içeren bir çevrimiçi dizin oluşturduğunu duyurdu. Bununla birlikte, cep telefonu kullanıcılarının gizlilik şikayetleri ve bir kablosuz telefon şirketi tarafından potansiyel bir dava ile karşı karşıya kalan Intelius, hizmeti hızlı bir şekilde durdurdu. Bir şirket yetkilisi, pazarın bir çevrimiçi cep telefonu dizini için hazır olmadığını belirtti

YAZDIGIMIZ BAZI MAKALELER TÜRKİYE MEVCUT OLMAYAN SİSTEMLER OLABİLİR. BUNA DİKKAT EDİN
BU MAKALEDE ALINTILAR MEVCUTTUR

LEDÜN ABDAL
AYYILDIZ TİM ADMİN
Bu Başlıklarıda İnceleyin
7774